Buradasınız

Vergi Dairelerimizde Yapılandırma Mesaisi

Vergi Dairelerimizde Yapılandırma Mesaisi

Bilindiği gibi, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan ancak, maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla yapılandırması ihlal olan borçluların, ihlale neden olan tutarları ile 2017 yılının Ocak ayında ödenmesi gereken ancak ödeme süresi dört ay uzatılan 2. taksitinin ödeme süreleri 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü sona ermektedir.

Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekmektedir.

Bu nedenle, Vergi Dairesi Başkanlığımızca gerekli tedbirler alınmış olup, mükelleflerimizce yapılacak ödemeler esnasında meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflerimize kolaylık sağlanması amacıyla; 27 Mayıs 2017 Cumartesi ve 28 Mayıs 2017 Pazar günü saat 17:00' e kadar, 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü ise saat 23:59' a kadar tüm vergi dairelerimiz açık bulundurulacak ve kesintisiz olarak hizmet vermeye devam edecektir.   Ayrıca 1. ve 2. taksit ödemeleri internet sayfamızdan (www.mersinvdb.gov.tr ve www.gib.gov.tr) ve anlaşmalı bankalardan da yapılabilecektir.

Mükelleflerimizin mağduriyet yaşamamaları ve Kanunun sağladığı avantajlardan yararlanma hakkını kaybetmemeleri için ödemelerini son güne bırakmamalarının menfaatlerine olacağını önemle duyururuz.                                                                           

                                                                                                   Adem GÜNGÖR                                                                 Vergi Dairesi Başkanı

                                                                                 

 

style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Times New Roman','serif';">