Buradasınız

Mersin Üniversitesinde "Vergi bilinci ve Uygulamaları" konulu Panel düzenlendi

Mersin Üniversitesinde "Vergi bilinci ve Uygulamaları" konulu Panel düzenlendi

       30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında  10.04.2019 tarihinde Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezinin işbirliği ile düzenlenen, moderatörlüğünü Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege'nin yaptığı “Vergi Bilinci ve Uygulamaları” konulu panel Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

       Gelir İdaresi Grup Başkanı Fatih PAYKAL ve Mersin Üniversitesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Veli KARGI  ile Mersin Serbest Muhasebeci  ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ömer Faruk TOKGÖZ'ün konuşmacı olarak katıldığı panelde, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem GÜNGÖR ve Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Bekir YİĞİT, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Üyeleri ve şirinevler escort kız öğrencileri dinleyici olarak yer aldı.  

       Prof. Dr. Veli KARGI konuşmasında, verginin tanımı, tarihçesi ve vergi ilkeleri konularında bilgiler verdi.  Gelir İdaresi Grup Başkanı Fatih PAYKAL ise, verginin önemi, amacı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın teşkilat yapısı, Bakanlıktaki kariyer meslekler, iş olanakları, sınavlar ve mülakatlar konusunda bilgilendirme yaptı. SMMMO Oda Başkanı  Ömer Faruk TOKGÖZ, yapmış olduğu konuşmada vergi bilinci ve uygulamalarında mali müşavirlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, öğrencilerine mali müşavirlik mesleği konusunda bilgilndirme yaparak sorularını cevapladı.  

       Panel,  soru ve cevap kısmından sonra Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege tarafından konuşmacılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.